„To tutaj projektowali Merlini, Lanci, Marconi…”

Na terenie dzisiejszego powiatu legionowskiego wznoszono budowle według projektów m.in. Merliniego, Lanciego, Marconiego czy Zuga. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o najlepszych architektach swych czasów oraz o wspaniałych obiektach, które stworzyli.

 

 

O autorze:

Paweł Jankowski – wykwalifikowany przewodnik i pilot wycieczek. Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo od lat związany z branżą turystyczną. Miłośnik fortyfikacji oraz historii lokalnej – Legionowa i okolic. Członek Towarzystwa Przyjaciół Legionowa. Autor prezentacji m.in. w ramach szkoleń dla przewodników Warszawskiego Oddziału Przewodników Miejskich PTTK oraz na spotkaniach Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Organizator pieszych i rowerowych rajdów po powiecie legionowskim, prowadzący cykl spacerów po warszawskich fortyfikacjach oraz pilot wycieczek po Polsce.

 

05.jpg (180 KB)

 

O pocztówce:

Treść: Kościół parafialny w CHOTOMOWIE.

Wydawca: nakładem Handlu Win A. Mackiewicza w Jabłonnie nr 23933

Opis: Na pocztówce uwieczniony został kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Chotomowie. Świątynia została wybudowana w latach 60. XIX wieku według projektu Franciszka Marii Lanciego. 

Źródło: pocztówka z kolekcji Jacka Szczepańskiego.